Pozbierané ruže

Autor: Milena Kapsová | 21.2.2011 o 22:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  141x

Pozbieral si na svete všetky ruže, otočil si zem kvôli jednej túžbe, Zapichol si ma do nej skrze, nepýtala som sa na príčiny, dôvody. Ponoril si ma bozkom do slastnej vody.

Pozbieral si všetky svoje sily, robil ma šťastnou kvôli každej chvíli. Prečítal schované moje listy ako z kradnutej Biblie, prešiel až na hranicu, kde sa len z dotykov prežije. Pomaly si odhaľoval, čo malo navždy ostať skryté, stehmi lásky trpezlivo pracoval, tvoril mi rúcho na mieru šité. Preto som sa prestala báť, nechcela už mimo sveta stáť, prestala na pekné zabúdať, začala od učených zásad upúšťať. Priniesla som všetko, čo som mala, veď milovať v malom sa nedá, keď už milému v májovej vôni čerešní, celé srdce ženy sa zapredá. A tak máj s májom si predával žezlo, rozkvitali orgovány s našou vášňou, Zakaždým ma robili šťastnou, otvárala som s nimi svoje lupene, dúfajúc, že navždy to tak ostane. Ostali však iba posledné usušené kytice, Darované v mene veľkej lásky, čo prežili posledných zím silné mrazy, no pochovali sme ich v sebe sami v mene skazy, v jednom rozhodnutí chladnej noci, kde už odmietol si dotyky pomoci.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?